Akné.. co jo a co ne?..

1. února 2011 v 7:23 | Marg Rett |  beauty
Málokdo dostal od přírody krásně čistou pleť jako dar. Určitě to znáš - ráno vstaneš, jdeš se podívat do zrcadla a vidíš jak se ti na čele přez noc udělal velký pupínek. Co teď? Jako první tě napadně ho mačkat - to je ale chyba. Nikdy si ho nemačkej, i když tě to strašně láká jenom proto, aby ses ho co nejdřív zbavila. Když už se do toho dáš, měla by sis pořádně umýt ruce, aby se ti na nich nedrželi nějaké bakterie, a pořídit si vatové tamponky, nebo nějaké ubrousky, které si dáš na oba ukazováčky a lehce proti sobě zmáčkneš. Když to nepůjde, nech to být. Akorát by se ti tahle ''ozdoba'' mohla zhoršit ,D:))
marg-rett.blog.cz

Tvorbě akné se nedá nějak výrazně předcházet. Většinou se ti nejvíce začíná tvořit pár dní před menstruací a s tím se bohužel nic nedá dělat. Lehce tomu můžeš předejít jen tím, že si budeš pravidelně čistit pleť, používat peeling apod. Největší sklony k akné má mastná pleť a jestli takovou pleť máš, zkus si kupovat přípravky na snížení mazu. Taky jez velké množství ovoce a zeleniny .)) Dobré je taky pít hodně vody, která hydratuje pleť. Dále by bylo vhodné používat nějaké krémy (noční i denní).

Základem všeho je dokonale odlíčená pleť. Pokud občas příjdeš z diskotéky a už seš tak unavená, že se ani neodlíčíš, a proto často chodíš spát s make-upem, děláš snad to nejhorší pro svoji pleť. Tvoje pory se totiž ucpou a tím pádem se i zvyšuje tvorba akné. A čím ještě si akné můžeš zhoršit? Například za to může i jídlo jako je třeba čokoláda, uzeniny a nebo také ocet a víno. Nemusím snad zmiňovat kouření - to by mělo být všem jasné ,)) Není vůbec zakázané jíst právě zmiňovanou čokoládu - občas si na ní můžeš smlsnout, ale né že denně sníš třeba půlku tabulky. Nejen že to škodí tvé pleti, ale taky ti to ničí postavu.

Když se o pleť budeš hezky starat, určitě docílíš krásné a zdravé pleti. Chce to ale opravdovou péči a hlavně když se ti výsledek nedostaví za dobu, za jakou bys chtěla, nevzdávej to. Chce to čas a trpělivost. Zajdi si třeba na kosmetiku, doma si udělej domácí masku nebo si nějakou masku můžeš koupit za pár korun v drogerii a uvidíš jak se ti plet zlepší .))

xoxo Marg Rett
 


Anketa

Kolik vás tu bylo?

Tolik.. 100% (51)

Komentáře

1 La Signora Alta* | Web | 1. února 2011 v 7:28 | Reagovat

Děkuji :))

Jinak na tohle díky bože netrpím, ale kdyby náhodou.. Tak zkusím nějakou tvou radu ! :D

2 Chloë Noir | Web | 1. února 2011 v 7:59 | Reagovat

Rozhodne by som tam ešte dodala stres. Myslím, že stres je jednou z častejších príčin tvorby vyrážok a aj dôvod, prečo tak preklínam školu a skúškové obdobie. :D
A stými krémmi...u každého je to asi iné, ale zase ja som to pokašľala práve tým, že som začala používať krémy a rôzne vodičky. Dovtedy som problémy ani nemala....No jo..asi zlý výber značky :D

3 Catie~ | Web | 1. února 2011 v 9:00 | Reagovat

já doufám že akné mít nebudu :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.