beauty

Aloe Vera..

21. února 2011 v 14:41 | Marg Rett
Ať už je to akné, různé ekzémy nebo jen citlivá pleť, se vším si poradí aloe vera. Ráda bych vás s tímhle ''zázrakem'' seznámila :)
marg-rett.blog.cz
Aloe vera se nepoužívá jen zevně, ale také vnitřně (různé nápoje nebo tabletky), které prospívají nejen vaši pleti, ale také podporují trávení.

Na trhu je mnoho různých krému, čistících gelů a mastiček, které obashují aloe vera. Při pravidelném používání těchto výrobků se dříve nebo později dostaví výsledek. Jak už bylo řečeno - aloe bojuje proti pupínkům, různým ekzémům, ale také lupence a oparům. Můžete ho používat v jakékkoli formě - krémy, pleťové masky, mastičky nebo samotný list aloe. Proto si můžete zaběhnout do zahradnictví pro tuhle rostlinku a potírat si obličej přímo ulomeným listem ,)

Aloe vera také hydratuje! Pokud máte suchou pokožku, určitě by jste se měli porozhlídnout po nějakém krému s obsahem aloe. Tyto krémy jsou hodně účinné a dodají vaší pleti potřebnou výživu a krásně hebkou pokožku. Tuto rostlinku můžete najít také v mýdlech nebo šamponech.

Čerstvá kosmetika LUSH ♥

15. února 2011 v 14:44 | Marg Rett
Už jsem jednou článek o LUSH psala, ale stál za nic ,D Rozhodla jsem se, že ho vymažu a článek vám napíšu znova a podrobnější :))
marg-rett.blog.cz
Myslím, že většina z nás kosmetiku LUSH zná. Kdo ne, tady vám shrnu nějaké informace. Jde o ručně vyráběné výrobky. V těchto výrobkách nenajdete žádné umělé látky, alkohol a nic podobného. Vše je čistě přírodní. A víte co je nejlepší? LUSH je proti testování na zvířatech. To je super ne? :) V nabídce můžete najít od různých tělových mýdel, krémů, pěn do koupele až po masky na obličej, barvy na vlasy, deodoranty, scruby na rty apod.marg-rett.blog.cz

Udělej si domácí pleťovou masku))

6. února 2011 v 11:55 | Marg Rett
Určitě se ti to stalo - měla si o víkendu volný den a měla si chuť udělat něco s pletí, ale nikam se ti nechtělo? Teď si můžeš udělat třeba takovou pleťovou masku úplně sama :)).. Tak jdeme na to..marg-rett.blog.cz
Důležité body před tím, než si masku naneseme na obličej..
- Pleť důkladně vyčistíme, popřípadě můžeme nahřát.
- Všechny masky necháme na pleti působit až 20 minut, potom opláchneme vlažnou vodou.
- Obličej si nikdy nesušte do ručníku, který používáte na ruce - mohli by se v něm držet bakterie, které by mohli naší pleti jen uškodit ,)

Akné.. co jo a co ne?..

1. února 2011 v 7:23 | Marg Rett
Málokdo dostal od přírody krásně čistou pleť jako dar. Určitě to znáš - ráno vstaneš, jdeš se podívat do zrcadla a vidíš jak se ti na čele přez noc udělal velký pupínek. Co teď? Jako první tě napadně ho mačkat - to je ale chyba. Nikdy si ho nemačkej, i když tě to strašně láká jenom proto, aby ses ho co nejdřív zbavila. Když už se do toho dáš, měla by sis pořádně umýt ruce, aby se ti na nich nedrželi nějaké bakterie, a pořídit si vatové tamponky, nebo nějaké ubrousky, které si dáš na oba ukazováčky a lehce proti sobě zmáčkneš. Když to nepůjde, nech to být. Akorát by se ti tahle ''ozdoba'' mohla zhoršit ,D:))
marg-rett.blog.cz

Tvorbě akné se nedá nějak výrazně předcházet. Většinou se ti nejvíce začíná tvořit pár dní před menstruací a s tím se bohužel nic nedá dělat. Lehce tomu můžeš předejít jen tím, že si budeš pravidelně čistit pleť, používat peeling apod. Největší sklony k akné má mastná pleť a jestli takovou pleť máš, zkus si kupovat přípravky na snížení mazu. Taky jez velké množství ovoce a zeleniny .)) Dobré je taky pít hodně vody, která hydratuje pleť. Dále by bylo vhodné používat nějaké krémy (noční i denní).

Základem všeho je dokonale odlíčená pleť. Pokud občas příjdeš z diskotéky a už seš tak unavená, že se ani neodlíčíš, a proto často chodíš spát s make-upem, děláš snad to nejhorší pro svoji pleť. Tvoje pory se totiž ucpou a tím pádem se i zvyšuje tvorba akné. A čím ještě si akné můžeš zhoršit? Například za to může i jídlo jako je třeba čokoláda, uzeniny a nebo také ocet a víno. Nemusím snad zmiňovat kouření - to by mělo být všem jasné ,)) Není vůbec zakázané jíst právě zmiňovanou čokoládu - občas si na ní můžeš smlsnout, ale né že denně sníš třeba půlku tabulky. Nejen že to škodí tvé pleti, ale taky ti to ničí postavu.

Když se o pleť budeš hezky starat, určitě docílíš krásné a zdravé pleti. Chce to ale opravdovou péči a hlavně když se ti výsledek nedostaví za dobu, za jakou bys chtěla, nevzdávej to. Chce to čas a trpělivost. Zajdi si třeba na kosmetiku, doma si udělej domácí masku nebo si nějakou masku můžeš koupit za pár korun v drogerii a uvidíš jak se ti plet zlepší .))

xoxo Marg Rett

Jaký make-up, pro váš typ pleti?

12. ledna 2011 v 16:44 | Marg Rett
Ahoj.. .* Přijela jsem ze školy až teď, takže asi chápete, že se mi tu nechce vypisovat nic dlouhého. Ze starého blogu, vám tu ale okopíruju článek, který je samozdřejmně psaný mnou a který si myslím, že je i dobrý při výběru make-upu)). Snad se za to nezlobíte, ale zítra už čekejte něco nového.. .)

Určitě se vám to stalo.. Koupili ste si make-up, který když jste si ho zkusili na hřbet ruky vypdal pěkně, ale pak ste přišli domů a málem jste se zhrozili? Mě se to taky jednou stalo. Když sem ho viděla na ruce, tak sem neváhala a hned sem si ho vzala a doma když sem si ho nanesla, tak sem měla samé oranžové fleky, ani to vůbec nekrylo a dělalo mi to pleť ještě mastnější. Teď sem našla ten pravý a jsem maximálně spokojená. Tady vám dávám jaké jsou druhy make-upů a na jaký typ pleti. Snad vám to aspoň torchu pomůže.. :)
marg-rett.blog.cz
MAKE UP V TYČINCE • je druh balení krémového make-upu a zároveň korektoru. Nejvhodnější je pro normální až suchou pleť a je dobrou volbou pro ženy, které požadují lepší krytí, protože nedokonalost pleti a nerovnoměrně zbarvená nebo zarudlá místa pleti maximálně kryje. Pracuje se s ní rychle, ale na čisté pleti, která takové krytí nepotřebuje, může působit příliš těžce.

 
 

Reklama